Strona główna Aktualności Ruszyło głosowanie na projekty w budżecie obywatelskim

Ruszyło głosowanie na projekty w budżecie obywatelskim

900 osób oddało głos w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w ciągu pierwszych 9 godzin głosowania. W tym roku można wybierać spośród 1183 projektów – 1065 dzielnicowych oraz 118 ogólnomiejskich. Na realizację zwycięskich pomysłów miasto przeznaczy ponad 100 mln zł.

Projekty do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy zgłaszali w grudniu. Urzędnicy je oceniali formalnie i merytorycznie, a dziś rozpoczęło się głosowanie, które potrwa do 30 czerwca (do godziny 23.59). Wyniki głosowania i lista zwycięskich projektów zostanie ogłoszona 13 lipca. Ich realizacja rozpocznie się w 2024 roku.

Autorzy projektów dopuszczonych pod głosowanie i wszyscy, którzy chcą informować mieszkańców o głosowaniu mogą pobrać materiały promocyjne ze strony bo.um.warszawa.pl. Wystarczy wejść na kartę danego projektu, który został poddany pod głosowanie i pobrać materiały promocyjne do samodzielnego wydruku lub umieszczenia ich w swoich kanałach social media.

Głosować można na stronie bo.um.warszawa.pl. Oddać głos może każdy, kto posiada numer PESEL (trzeba go podać przy głosowaniu). Także osoby niepełnoletnie, z tym, że dzieci, które nie ukończyły 13. roku życia biorą udział w głosowaniu za pośrednictwem rodzica/opiekuna prawnego.

W 10. edycji budżetu obywatelskiego do dyspozycji mieszkańców jest ponad 101 mln zł. Z tego 30 mln to pula ogólnomiejska, a blisko 71 mln – dzielnicowa. Każda z 18. dzielnic Warszawy ma udział w puli proporcjonalny do liczby mieszkańców.

Głosowanie na projekty potrwa do 30 czerwca.