Strona główna Aktualności Ruszyła loteria PIT w Warszawie

Ruszyła loteria PIT w Warszawie

fot. canva.com

W loterii PIT organizowanej przez miasto można wygrać samochód i inne atrakcyjne nagrody. To pierwsza taka loteria organizowana przez stolicę.

Miasto co roku zachęca mieszkańców do rozliczania się w stolicy. Elementem tegorocznej kampanii jest loteria „Płać PIT w Warszawie”, która wystartowała w niedzielę, 15 stycznia. Aby wziąć w niej udział, nie trzeba być zameldowanym w stolicy. Wystarczy wskazać miasto stołeczne Warszawa jako miejsce zamieszkania w deklaracji podatkowej PIT za 2022 rok oraz najpóźniej do 31 maja wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.placpitwwarszawie.pl. Każdy uczestnik ma szansę na wygranie samochodu hybrydowego oraz innych atrakcyjnych nagród: rowerów elektrycznych czy smartwatchów.

Szacuje się, że w Warszawie mieszka ponad 2 mln osób, z czego tylko niecałe 1,5 mln rozlicza swój PIT w stolicy. Te brakujące wpływy z podatków pozwoliłyby na realizację kolejnych inwestycji oraz rozwój usług dla mieszkańców. Przyjazny środowisku transport publiczny, utrzymanie dotychczasowych oraz budowa nowych placówek oświatowych i instytucji kultury, lepsza opieka społeczna i ochrona zdrowia – to tylko część zadań, na które miasto mogłoby przeznaczyć dodatkowe środki z PIT.

Za miniony rok z fiskusem trzeba rozliczyć się najpóźniej do 2 maja 2023 r.