Strona główna Biznes Najlepsze projekty 9. edycji programu Warsaw Booster

Najlepsze projekty 9. edycji programu Warsaw Booster

fot. materiały prasowe

10 najlepszych startupów uczestniczących w programie zaprezentuje swoje projekty 14 grudnia podczas Demo Day. Jury nagrodzi trzy najlepsze. Zwycięzcy otrzymają nagrody o łącznej wartości blisko 90 tys. zł. Wydarzenie odbędzie się online.

Projekty będzie oceniać jury, w którego składzie znajdą się przedstawiciele stołecznego samorządu i operatora programu oraz reprezentanci Agencji Rozwoju Przemysłu i Urzędu Patentowego RP. Publiczność przyzna własną nagrodę.

W programie wydarzenia przewidziano także panel: Rewolucja w mobilności czy rewolucyjna mobilność – co może pomóc odpowiedzieć na wyzwania komunikacyjne współczesnych miast?

Finał programu odbędzie się w formule online – transmisję z wydarzenia będzie można obejrzeć na profilach Warsaw Booster na Facebooku oraz Youtube.

Najlepsze startupy

Finaliści programu Warsaw Booster’22 proponują różnorodne rozwiązania wykorzystujące najnowsze technologie. Ich projekty odpowiadają na wiele wyzwań z obszaru m.in. ochrony zdrowia, edukacji, bezpieczeństwa, transportu, ekologii i środowiska. Uwzględniają również konkretne cele z obszaru zrównoważonego rozwoju. Mają duży potencjał, a ich wdrożenie może wpłynąć na poprawę jakości życia mieszkańców i mieszkanek Warszawy:

HYDRATICO pracuje nad rozwiązaniem, które oferuje szybkie, modułowe, neutralne pod względem CO2 stacje uzdatniania wody;

Plan Be Eco oferuje narzędzie dla firm do liczenia i raportowania śladu węglowego w całym łańcuchu dostaw;

Swapp! proponuje nowy sposób sprzedaży detalicznej produktów FMCG (m.in. kosmetyków, środków czystości oraz żywności w płynie) w obiegu zamkniętym;

Delivery Couple opracowuje półautonomiczne roboty do wykorzystania w dostawach przez sklepy i restauracje;

AplhaPowders pracuje nad nową technologią i buduje urządzenie, które bez emisji odpadów podnosi sferyczność dowolnych proszków polimerowych, w tym materiałów pochodzących z recyklingu;

EduCat chce pomagać uczniom zaplanować dalszą ścieżkę edukacyjną wykorzystując informacje o ich zainteresowaniach, osiągnięciach i kompetencjach. Umożliwić im kontakt z uczniami i studentami szkół i uniwersytetów na całym świecie;

Alko Prevent opracowuje system zdalnego monitorowania abstynencji alkoholowej oraz narkotycznej, który wykorzystuje sztuczną inteligencję;

Mediprintic pracuje nad udoskonaleniem procesu leczenia urazów przedramienia;

Upmedic oferuje platformę do tworzenia, przechowywania i analizy tekstowej dokumentacji medycznej (np. opisów radiologicznych);

PERMITS to Fly technology rozwija aplikację, która poprawia efektywność procesu obsługi lotów.

Warsaw Booster 2022

Warsaw Booster to jedyny w Polsce, cyklicznie realizowany, miejski program akceleracyjny, który wspiera młode firmy technologiczne oraz twórców w doskonaleniu kompetencji biznesowych. W tym roku odbywa się po raz dziewiąty. Uczestnicy programu otrzymali indywidualne i dopasowane do ich potrzeb wsparcie. Przez 6 miesięcy pracowało z nimi ponad 100 mentorów i doradców z przeszło 50 polskich firm, międzynarodowych korporacji oraz administracji samorządowej.

W tym roku do programu zgłosiło się ponad 100 startupów. Do udziału w nim jury zakwalifikowało 45 najlepszych projektów.

W pierwszych dwóch turach akceleracji startupowcy korzystali z mentoringu oraz uczestniczyli w ponad 20 spotkaniach warsztatowych. Prezentowali też swoje projekty przedstawicielom biur oraz jednostek i spółek miejskich. Jury wybierało najlepsze projekty.

W ostatnim, trzecim etapie znalazło się 10 projektów. Dla ich pomysłodawców organizatorzy programu przygotowali 260 godzin indywidualnego wsparcia.