Strona główna Aktualności Diamentowe słonie dla Hindusów mieszkających w Polsce

Diamentowe słonie dla Hindusów mieszkających w Polsce

fot. materiały prasowe

Pokazują indyjską kulturę, tworzą w Polsce biznesy, prowadzą szkoły, angażują się w dobroczynność, pomagają swoim rodakom wydostać się z Ukrainy – obywatele Indii mieszkający w Polsce otrzymali nagrody za swoją działalność.

Indyjskie stowarzyszenie Tamil Sangam w Polsce (TSAP) wręczyło nagrody „Diamond elephant – prestigious award TSAP” za osiągnięcia w dziedzinach kultury, zasług społecznych, filantropii, biznesu i edukacji. Nagrody i wyróżnienia odebrało w sumie 38 osób, które przez wiele lat pracowały nad tym, aby społeczność indyjska w Polsce mogła funkcjonować razem i jednoczyć się we wspólnych działaniach, mających na celu wzajemną pomoc oraz promowanie kultury i tradycji indyjskiej.

– Organizacja tak dużej imprezy to była wielka operacja logistyczna, ale jestem dumny, że cel został osiągnięty – powiedział prezes Stowarzyszenia Tamil Sangam w Polsce Kalesha Yusuf Masthan. – Zakładając stowarzyszenie chciałem promować kulturę, historię i tradycję Indii, organizować wydarzenia kulturowe promujące dorobek cywilizacyjny Indii oraz integrować środowiska osób pochodzących z tego kraju, które mieszkają w Polsce. Moim wielkim marzeniem było uhonorować najważniejsze osobistości społeczności indyjskiej za wieloletnią pracę oraz bezinteresowną służbę ludzkości, w tym szerokie wsparcie udzielane społeczności indyjskiej. Stąd wziął się pomysł rozdania nagród „Diamond elephant – prestigious award TSAP”.

Nagrodę za promocję kultury indyjskiej otrzymał Razvi Hussaini, którzy przybliża Polakom Indie m.in. poprzez organizację imprez i uroczystości indyjskich. Jest on m.in. pomysłodawcą Polsko-Indyjskiego Dnia Przyjaźni. – Bardzo się cieszę z tej nagrody, jest najważniejsza w moim życiu – powiedział. – Od 23 lat pracuję na rzecz promowania kultury indyjskiej, przez ten czas udało nam się stworzyć wiele ciekawych projektów, poznać wspaniałych ludzi. Za to wszystko dziękuję.

Z kolei Chandramohan Nallur otrzymał nagrodę społeczną za przeprowadzenie od strony cywilnej rządowej operacji „Ganges”, która miała na celu bezpieczną ucieczkę obywateli Indii z objętej wojną Ukrainy. – Moje starania zostały docenione przez premiera Indii. To wyróżnienie dedykuję wszystkim wolontariuszom, którzy zgłosili się do wsparcia, ponieważ zasługują na to tak samo jak ja – powiedział.

J.J. Singh, prezes Indyjsko-Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej otrzymał nagrodę za całokształt działalności społecznej, charytatywnej i biznesowej przez ostatnie 30 lat. – Dzięki otrzymaniu tak ważnej nagrody pośród całej społeczności indyjskiej w Polsce i podczas tak ważnego święta – Diwali – uczyniło, że poczułem się jeszcze bardziej wyjątkowo. Stowarzyszenie Tamil Sangam podjęło ogromny wysiłek, aby zjednoczyć całą społeczność i udało im się wyrobić sobie markę – powiedział.

Nagrodę dla Ikony Biznesu w dziedzinie edukacji otrzymał Dr S.A.Q.H. Syed Ishaq Hussaini założyciel pierwszej w Polsce prywatnej szkoły International American School of Warsaw. – Jestem pod wrażeniem włożonej pracy w organizację tak wielkiego wydarzenia, dziękuję za uznanie oraz przyznanie nagrody oraz życzę dalszych sukcesów w działalności Stowarzyszenia Tamil Sangam w Polsce – powiedział.

Nagrody wręczała Ambasador Indii Nagma Mohamed Mallick, która również została uhonorowana nagrodą w kategorii Duma Narodu Indyjskiego za koordynację i przeprowadzenie wspólnie z rządem Indii akcji humanitarnej o kryptonimie „Ganges”. – Jako ambasador stale przekonuję moich rodaków, by tworzyli mosty pomiędzy Indiami a Polską – powiedziała ambasador Mallick. – Dotyczy to zarówno biznesu czy kultury, jak też innych dziedzin życia.

Nagrody zostały rozdane na festiwalu indyjskiego święta światła Diwali – „Grand Diwali Ball 2022”, organizowanym przez Stowarzyszenie Tamil Sangam w Polsce (Tamil Sangam Association of Poland”). W tym roku po raz pierwszy odbył się on z takim rozmachem i w tak prestiżowym towarzystwie. Do Warszawy przybyły ikony biznesu, przedstawiciele stowarzyszeń i fundacji, a także przedstawiciele władz Indii, Malezji, Sri Lanki i Polski. Gościem honorowym była Ambasador Indii Nagma Mohamed Mallick.

Organizatorem wydarzenia „Grand Diwali Ball 2022” było Stowarzyszenie Tamil Sangam w Polsce we współpracy z organizacją Razvi Event, która odpowiadała za program kulturowy i oprawę muzyczna wydarzenia. Nad stroną gastronomiczną czuwała restauracja indyjska Curry King z Piaseczna, która jest niezwykle ceniona wśród społeczności indyjskiej w Polsce.

– Data gali jest również nieprzypadkowa, ponieważ są to ostatnie dni święta Diwali, święta zwycięstwa dobra nad złem i światła nad ciemnością – dodała Monika Yusuf, współorganizatorka. – Jest to więc wspaniały moment na podsumowanie roku oraz podsumowanie działalności laureatów nagrody „Diamond elephant – prestigious award TSAP”.