Strona główna Aktualności Przygarnij rośliny ze stołecznych ukwieceń

Przygarnij rośliny ze stołecznych ukwieceń

fot. materiały prasowe

Zarząd Zieleni zaprasza do recyklingu sezonowych nasadzeń z warszawskich kwietników. Tym razem na adopcję czekają rośliny z letnich ukwieceń.

Kwiaty będzie można odebrać od 25 października od godz. 11 w Pawilonie Edukacyjnym Kamień (ul. Wybrzeże Puckie 1). Do końca tygodnia będą dostarczane kolejne partie roślin ze stołecznych rabat. Można je pobierać o dowolnych godzinach – będą dostępne przed pawilonem. Warto pamiętać o zabraniu własnych toreb/worków/skrzynek, ponieważ rośliny będą bez doniczek, prosto z ziemi. Akcja potrwa do wyczerpania zapasów.

Rośliny do przygarnięcia to m.in.: wieczniki kuliste, szałwie omączone, pacioreczniki, pelargonie, begonie, celozje srebrzyste, rozplenice, dalie, irezyny, alternantery, zielistki, smagliczki, scewole, koleusy, stokrotki afrykańskie.

Przy okazji akcji Zarząd Zieleni zaprasza na dyżury poradnictwa ogrodniczego. Na pytania, jak zadbać o swoje rośliny, jak poradzić sobie z ich chorobami czy jak dobrać odpowiednie gatunki do domowych ukwieceń odpowiedzą miejskie ogrodniczki. Dyżury odbędą się w Kamieniu 25 października w godz. 11–12 i 15–17.

Wymiana ukwieceń w miejskich parkach trwa. W ostatni czwartek mieszkańcy mieli okazję przygarnąć kwiaty w Ogrodzie Saskim. Podobną akcję w ubiegłym tygodniu organizował również Zarząd Oczyszczania Miasta, rozdając pelargonie z trzech pętli autobusowych.