Strona główna Aktualności Punkt doradztwa energetycznego w Wawrze

Punkt doradztwa energetycznego w Wawrze

fot. materiały prasowe

W sobotę, 22 października, oficjalnie otwarty zostanie punkt konsultacyjny, w którym mieszkańcy stolicy mogą zasięgnąć informacji od doradcy energetycznego. Lokal uruchomiony przy ul. Żegańskiej będzie działał przez 4 dni w tygodniu.

Wawerski punkt konsultacyjny jest drugim, w którym warszawiacy będą mogli zasięgnąć porady od doradcy energetycznego. Podobny od ubiegłego tygodnia działa już na Białołęce. Z obu punktów za darmo może skorzystać każdy mieszkaniec Warszawy. Dodatkowo doradcy będą pełnić specjalne dyżury w pozostałych dzielnicach stolicy.

Punkt w Wawrze zlokalizowano przy ul. Żegańskiej 2c. Pierwsi mieszkańcy będą mogli skorzystać z niego już od sobotniego poranka. Miejsce będzie otwarte przez 4 dni w tygodniu:

· poniedziałek: godz. 13:00 – 19:00

· wtorek: godz. 8:00 – 12:00

· sobota: godz. 8:00 – 20:00

· niedziela: godz. 8:00 – 20:00

Eksperci dzielą się fachową wiedzą z zakresu: doradztwa technicznego w kontekście modernizacji źródeł ciepła, termomodernizacji budynków i stosowania odnawialnych źródeł energii. Informują również o możliwościach uzyskania dotacji na sfinansowanie tych inwestycji – ze środków miejskich lub w ramach innych programów wsparcia.

Doradcy mogą również wesprzeć warszawiaków w wypełnieniu deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB); doradzić w jaki sposób obniżyć koszty ogrzewania, a także obniżyć zużycie energii elektrycznej i wody. Pomogą także przeanalizować rachunki za media i podpowiedzą, gdzie szukać potencjalnych oszczędności.

Doradcy energetyczni pomagają mieszkańcom stolicy od ubiegłego roku. Ich działalność stanowi jedną z rekomendacji Warszawskiego Panelu Klimatycznego.