Strona główna Aktualności Cztery firmy chcą przebudować Polonię

Cztery firmy chcą przebudować Polonię

fot. materiały prasowe

Kto zmodernizuje, rozbuduje i zagospodaruje Ośrodek Polonia przy ul. Konwiktorskiej 6? W ogłoszonym przez stołeczny ratusz postępowaniu na wybór partnera zgłosiły się cztery firmy.

Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu złożyły: Konsorcjum: Acciona Concesiones S. L. (Lider Konsorcjum), Avenida De Europa i Mostostal Warszawa S.A., STRABAG – PROJEKT Sp. z o.o., Project Development 4 Sp. z o.o. oraz Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o.o. Miasto zajmie się teraz oceną wniosków i podejmie decyzję, które firmy zostaną dopuszczone do udziału w postępowaniu. W kolejnym etapie prowadzony będzie dialog konkurencyjny w tematycznych turach: technicznej, ekonomicznej i prawnej. W toku prac zostanie wypracowany model realizacji przedsięwzięcia oraz określony zostanie szczegółowy podział zadań i ryzyk wraz z warunkami umowy. W następnej kolejności partnerzy zostaną zaproszeni do złożenia ofert, a miasto wybierze najkorzystniejszą z nich.

Inwestycja zakłada, że w pierwszej kolejności zostanie wybudowana wielofunkcyjna hala sportowa oraz Centrum Wsparcia Sportu, w którym zaplanowano funkcje rekreacyjno-sportowe, powierzchnie biurowe, gastronomiczne i handlowe, a także centrum fizjoterapii i rehabilitacji oraz parking podziemny. W kolejnym etapie inwestycji planowana jest modernizacja części stadionu (trzech trybun: północnej, południowej i wschodniej) wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Na koniec przewidziano odnowienie trybuny zachodniej i jej otoczenia.

Ośrodek Polonia został oddany do użytku w 1928 roku, po trzech latach budowy. Podczas II wojny światowej, w trakcie Powstania Warszawskiego uległ znacznemu zniszczeniu. Po wojnie został odbudowany.