Strona główna Wydarzenia Pogłaskaj alpakę i zanurz się w muzyce. Sąsiedzi z Miłej zapraszają na...

Pogłaskaj alpakę i zanurz się w muzyce. Sąsiedzi z Miłej zapraszają na piknik

fot. materiały prasowe

W sobotę, 17 września w godz. 14:00-20:00 podwórko przy ul. Miłej 22 zamieni się w prawdziwą strefę rozrywki. A to za sprawą wydarzenia, które organizują aktywni mieszkańcy z ul. Miłej, związani z Fundacją Jeden Muranów. Zapowiadają m.in. serię koncertów, potańcówkę bieg dla dzieci i młodzieży oraz alpaki.

W programie wydarzenia pod nazwą „Muranów leży nam na sercu / Różnorodność na zdrowie” znalazły się m.in.: bieg dla dzieci i młodzieży Muraton, pokazy iluzjonisty, teatr dla dzieci, animacje, rozmowy o zdrowiu psychicznym, potańcówka oraz seria koncertów. Dzieciaki będą mogły poskakać na dmuchańcu, pomalować sobie buźkę oraz zrobić bańki mydlane. Na chętnych będzie czekać fotobudka.

– Muzycznie przeniesiemy się w klimaty rocka, jazzu, swingu i punku, dzięki takim zespołom jak Romet Comet, Elwisi Presleje czy Warsaw Jazz Singers. Podczas potańcówki zatańczymy zaś przy akompaniamencie przedwojennych utworów oraz największych hitów PRL-u. Tego typu wydarzenia zyskują popularność w całej Warszawie. Mamy nadzieję, że Muranów też pokocha ten rodzaj spędzania wolnego czasu – mówi Hubert Malczewski, organizator pikniku.

A organizatorów jest dwóch. Fundacja Jeden Muranów połączyła w tym roku siły ze Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży Warszawa-Wola i organizują sobotni piknik wspólnie, stąd dwa hasła przewodnie wydarzenia.

Piknikowicze będą mogli również zajrzeć do namiotów, gdzie pojawią się wystawcy. Co szczególnie interesujące, każdy z nich działa na Muranowie i angażuje się społecznie w Partnerstwie lokalnym Przepis na Muranów, które powstało w 2017 roku na Muranowie.

Dokładny program dostępny na stronie: https://1muranow.pl/piknik/

Rejestracja biegu na stronie: www.1muranow.pl/muraton

Program wydarzenia:

13.00 – 13.45 – rejestracja do Muratonu, odbiór pakietów startowych

13.30 – 13.45 – wspólna rozgrzewka

14.00 – 14.45 – bieg Muratonu, 4 kategorie wiekowe

14.00 – 19.00 – atrakcje – malowanie buziek i tatuaży, robienie zwierzaków z balonów, zabawa na dmuchańcu, wielkie bańki mydlane, foto-budka, alpaki

14.45 – 16.00 – występy dla dzieci: teatr Pomarańczowy Cylinder i iluzjonista

15.00 – 18.00 – warsztaty i pokazy w namiotach partnerów

15.00 – 18.00 – rozmowy w punkcie zgłoszeniowym prowadzonym przez Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży Warszawa – Wola.

16.00 – 16.20 – wystąpienie prezesa Fundacji, wystąpienie przedstawiciela Centrum, wręczenie nagród

16.20 – 17.00 – występ Elvisi Presleje, czyli polska młodzież śpiewa polskie piosenki

17.15 – 18.00 – występ Warsaw Jazz Singers, chóru o stylistyce jazzowo-swingowej

18.15 – 19.00 – występ Romet Comet, który zapewni podróż w mroczny i liryczny świat anglosaskich opowieści

19.15 – 20.15 – potańcówka