Strona główna Komunikacja Remonty na stołecznych ulicach

Remonty na stołecznych ulicach

fot. canva.com

W przedłużony weekend sierpniowy tramwajarze wyremontują tory na rondzie Zgrupowania AK „Radosław” i ul. Broniewskiego. Drogowcy także zaplanowali roboty na najbliższe dni. Od 12 do 15 sierpnia wymienią nawierzchnię ul. Śmigłowca na Ochocie, a po weekendzie rozpoczną prace na Płochocińskiej i Saskiej. Będą zmiany w ruchu i kursowaniu Warszawskiego Transportu Publicznego.

Tramwajarze na rondzie „Radosława” i Broniewskiego

Tramwajarze wymienią rozjazd i zwrotnicę po północnej stronie ronda Zgrupowania AK „Radosław”. Z tego powodu wyłączony z ruchu będzie skrajny lewy pas ul. Słomińskiego na dojeździe do ronda oraz jeden pas na samym rondzie. Prace rozpoczną się w sobotę, 13 sierpnia, o godz. 4:00 i potrwają do środy, 17 sierpnia, do godz. 4:00.

W tym samym czasie tramwajarze wyremontują także przejazd u zbiegu ulic Broniewskiego i Krasińskiego. Zamknięty zostanie wlot ul. Krasińskiego na skrzyżowanie od strony Powązkowskiej. Objazd utrudnień będzie prowadził z Krasińskiego ul. Powązkowską, al. Armii Krajowej i ul. Broniewskiego.

Z powodu prac na torach tramwaje nie pojadą al. Jana Pawła II i ul. Broniewskiego od ronda Zgrupowania AK „Radosław” do pętli Piaski. Nie będą kursowały linie 27 i 28. Linie 17, 22, 23, 33, 35, 122, 500 oraz linie nocne N41 i N91 zmienią swoje trasy. Uruchomione zostaną tramwajowe linie uzupełniające 72 i 77 oraz dwie zastępcze linie autobusowe Z-3 i Z17. Więcej informacji na temat utrudnień można znaleźć na miejskiej stronie Infoulice.

Frezowanie Śmigłowca

W weekend warszawscy drogowcy zaplanowali frezowanie ul. Śmigłowca na Ochocie. Nowy asfalt ułożą na jezdni między Al. Jerozolimskimi a ul. Drawską, włącznie ze skrzyżowaniem z ul. Mierzejewskiego. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Szczęśliwicka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Al. Jerozolimskie. Początek prac zaplanowano na piątek, 12 sierpnia, o godz. 22:00, a koniec w poniedziałek, 15 sierpnia, ok. godz. 5:00. Więcej informacji można znaleźć na miejskiej stronie Infoulice.

Ostatni etap na Płochocińskiej

Drogowcy dokończą także frezowanie ul. Płochocińskiej na Białołęce. Zarząd Dróg Miejskich wymienił już nawierzchnię jezdni od przystanku autobusowego Zaplecze 02 do ul. Płytowej. Prace na odcinku od skrzyżowania z ul. Spedycyjną i Krzyżówki do mostku nad Kanałem Żerańskim zakończą się w piątek, 12 sierpnia. Teraz przyszedł czas na zakończenie robót i ułożenie nowej nawierzchni pomiędzy mostkiem nad Kanałem Żerańskim do ul. Płytowej.

Początek robót zaplanowano na poniedziałek, 15 sierpnia, o godz. 22:00. Jezdnia zostanie wyłączona z ruchu od ul. Spedycyjnej do Płytowej. Objazd utrudnień został wyznaczony ul. Cieślewskich, Bohaterów i Klasyków do Modlińskiej lub ul. Modlińską, Trasą Toruńską i dalej ul. Białołęcką. Trasy zmienią autobusy linii: 126, 314, 326, 705, 735, 736 i N64. Naprawa drogi zakończy się w niedzielę, 21 sierpnia, o godz. 4:00. Więcej informacji można znaleźć na miejskiej stronie Infoulice.

Remont ulic Saskiej i Egipskiej

Ulicami Saską i Egipską, łączącymi Saską Kępę z Gocławiem, codziennie poruszają się tysiące kierowców. Ponieważ fragment od al. Stanów Zjednoczonych do skrzyżowania z Afrykańską jest pełen ubytków i nierówności, warszawscy drogowcy wyremontują tu nawierzchnię. Nie będzie to jednak tylko samo sfrezowanie starego asfaltu i położenie nowego. Wymienić trzeba także podbudowę do ok. 55 cm w głąb gruntu. W ten sposób droga zostanie zabezpieczona przed osiadaniem i powstawaniem kolein. Wszystkie prace potrwają około dwa miesiące.

We wtorek, 16 sierpnia o godz. 6:00 ulice Saska i Egipska od al. Stanów Zjednoczonych do ul. Afrykańskiej zostaną zamknięte dla ruchu. Nie będzie można zjechać z al. Stanów Zjednoczonych w ul. Saską w kierunku Gocławia. Jadący od strony Gocławia będą musieli skręcić w ul. Afrykańską. Objazdy poprowadzą ulicami Afrykańską, Arabską, Ateńską, Brukselską i Paryską, Lizbońską i Urugwajską lub Wałem Miedzeszyńskim.

Zmienią się trasy autobusów linii: 111, 117, 123, 147, 411, 507, 509, E-1 oraz N02, N22 i N72.