Strona główna Wydarzenia Urodziny Pałacu Kultury i Nauki

Urodziny Pałacu Kultury i Nauki

fot. WSP

Pokaz filmu „Miś”, wata cukrowa na 30. piętrze, tort urodzinowy na Placu Defilad – to tylko niektóre z atrakcji, które przygotował Pałac Kultury i Nauki w Warszawie z okazji 67. urodzin.

Dziś, 21 lipca, organizatorzy zapraszają nie tylko do PKiN, ale też na plac Defilad. Do godz. 18 na najmłodszych czekają tam: interaktywne stoisko Narodowego Muzeum Techniki, strefa zabaw MPWiK z beczkowozem i kurtyną wodną oraz stoisko edukacyjne Straży Miejskiej. Z kolei do dyspozycji młodzieży i dorosłych jest strefa chillout Green Caffe Nero z kawą i lemoniadą, stoiska Collegium Civitas oraz Wszechnicy Polskiej.

O godz. 16 przed pałacem artyści Młodego Baletu Polskiego poprowadzą otwartą dla wszystkich lekcję baletu, o 17:00 odbędzie się urodzinowy spacer miejski z przewodnikiem wokół PKiN, a o 20 w Kinotece PKiN, w sali „Wiedza”, będzie można zobaczyć kultowy film „Miś” (bilety w urodzinowej cenie 6,70 zł).

W samym pałacu także zaplanowano wiele atrakcji. W holu głównym przez cały dzień odbywają się animacje i pokazy pająków dla dzieci (o godz. 10, 12, 14, 16 i 18), a na 30. piętrze Pałacu Kultury i Nauki rozdawana jest wata cukrowa i lizaki. Można także wykonać pamiątkowe zdjęcie w fotobudce (wszystko w cenie biletu).

Szczegółowy harmonogram obchodów dostępny jest na oficjalnym profilu Pałacu Kultury i Nauki na facebooku.

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie został otwarty 21 lipca 1955 r. o godz. 16.