Strona główna Komunikacja Tanio nad morze! Wraca pociąg „Słoneczny”

Tanio nad morze! Wraca pociąg „Słoneczny”

fot. materiały prasowe

Pociąg Kolei Mazowieckich „Słoneczny” z Warszawy do Trójmiasta i Ustki wraca na tory po dwóch latach przerwy. Za przejazd „piętrusem” ze stolicy do Ustki zapłacimy 75 zł, a do Trójmiasta – 60 zł. Pierwszy kurs zaplanowano na 25 czerwca.

„Słoneczny” w tym roku wyruszy ze stacji Warszawa Centralna o godz. 5.55, około godz. 9 dojedzie do Gdańska, a na godz. 11.25 – do Ustki. W podróż powrotną wyruszy po godz. 12 i zakończy bieg na stacji Warszawa Centralna kilka minut po godz. 18. „Słoneczny – BIS” będzie kursował tylko w soboty, niedziele i święta w relacji Warszawa Zachodnia (godz. 9.03) – Gdynia Główna (przyjazd 12.56, odjazd 18.29) – Warszawa Centralna (godz. 21.59).

Pociąg zatrzyma się w sześciu miastach na Mazowszu (stacje Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk, Ciechanów i Mława Miasto), dwóch

w województwie warmińsko-mazurskim (stacje Działdowo i Iława) a także w dziesięciu na Pomorzu (Prabuty, Malbork, Tczew, Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa, Sopot, Gdynia Główna, Wejherowo, Lębork, Słupsk, Ustka).

W pociągach „Słoneczny” oraz „Słoneczny – BIS” będzie można bezpłatnie przewieźć psa i rower.