Strona główna Zwierzęta Coraz bliżej budowy dla Kociarni w Wawrze

Coraz bliżej budowy dla Kociarni w Wawrze

fot. Pixabay.com

Miasto uzyskało decyzję o warunkach zabudowy dla nowego budynku kociarni. Obiekt, którym zarządzać będzie warszawskie Schronisko na Paluchu, ma powstać w Wawrze w ciągu najbliższych trzech lat.

Kociarnia ma być przestrzenią dla bezdomnych i wolno żyjących kotów. Budynek będzie funkcjonował jako filia warszawskiego Schroniska na Paluchu, które wraz z powstaniem kociarni będzie stanowiło przestrzeń wyłącznie dla psów.

– Całkiem nowy budynek wyłącznie dla kotów z pewnością zwiększy komfort wszystkich zwierząt, które przebywają w Schronisku na Paluchu. Czworonogi będą miały więcej przestrzeni oraz zapewnioną profesjonalną opiekę i leczenie w znacznie lepszych warunkach. A to wszystko już w 2025 roku – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

– Od wielu lat szukaliśmy odpowiedniego miejsca do budowy drugiego schroniska dla bezdomnych zwierząt lub jego filii. Musieliśmy jednocześnie mieć na względzie obowiązujące wymogi weterynaryjne, co ograniczało nasze pole działania. Jednak finalnie udało się znaleźć odpowiedni teren, dzięki wsparciu dzielnicy Wawer – mówi Magdalena Młochowska, dyrektor koordynator ds. zielonej Warszawy.

Obiekt w Wawrze będzie czterokrotnie większy niż dotychczasowa przestrzeń dla kotów w Schronisku na Paluchu. W nowym budynku, koty będą miały zapewnioną opiekę i leczenie w spokojnych warunkach – bez obcych zapachów i hałasu powodowanego szczekaniem psów. To z kolei będzie pozytywnie wpływać na socjalizację kotów. Na zwiększenie komfortu czworonogów wpłynie również bliskość terenów leśnych.

Kociarnia powstanie przy ul. Wał Miedzeszyński 76.