Strona główna Aktualności „Internet Work CAFE (Ukraine)” otwarty

„Internet Work CAFE (Ukraine)” otwarty

fot. materiały prasowe

W budynku Urzędu Dzielnicy Ursynów został otwarty punkt „Internet Work CAFE (Ukraine)” dedykowany uchodźcom z Ukrainy. Działa w godz. 8–16.

To miejsce, w którym mogą uporządkować swoje sprawy związane z szeroko pojętą pracą. Dostęp do komputera z drukarką pozwala na przygotowanie CV lub dokumentów niezbędnych do podjęcia pracy, a także znalezienie niezbędnych informacji i ofert zatrudnienia. Możliwość skorzystania z WiFi przy pomocy własnego laptopa umożliwi świadczenie np. pracy zdalnej.

 

W sali konferencyjnej ursynowskiego urzędu (al. Komisji Edukacji Narodowej 61, sala nr 136, I piętro), która została przekształcona w przestrzeń coworkingową, osoby zgłaszające się do „Internet Work CAFE (Ukraine)” mogą:

· skorzystać z komputerów podpiętych do Internetu

· wydrukować, zeskanować lub skserować dokumenty

· skorzystać z biurek do pracy lub spotkań o charakterze zawodowym

· doładować smartfona lub inny sprzęt elektroniczny

· skorzystać z kącika z kawą, herbatą i wodą

· zająć się sprawami zawodowymi, gdy ich dzieci bawią się w kąciku zabaw.

 

Na miejscu pojawią się również ogłoszenia lokalnych pracodawców, chcących zatrudnić osoby, które uciekły przed koszmarem wojny w Ukrainie. W punkcie pomocą będą służyć urzędnicy oraz wolontariusze.

 

Przedsiębiorcy mogą przesyłać dedykowane uchodźcom oferty pracy na adres przedsiebiorczosc@ursynow.pl. Propozycje zostaną wydrukowane i będą dostępne dla osób odwiedzających „Internet Work CAFE (Ukraine)”. W razie potrzeby w przygotowanym punkcie przedsiębiorcy będą także mogli spotkać się z potencjalnymi pracownikami.