Strona główna Rekreacja Leśne imprezy biegowe

Leśne imprezy biegowe

fot. Pixabay.com

Rusza Leśna Triada Biegowa – cykl trzech bezpłatnych imprez dla biegaczy. To połączenie sportowej rywalizacji, czasu spędzonego z bliskimi oraz edukacji przyrodniczej. Pierwsze wydarzenie odbędzie się w kwietniu w Lesie Kabackim.

Pierwsza impreza Leśnej Triady – „Szlak wiosny” odbędzie się 2 kwietnia (sobota) w Lesie Kabackim. Drugą – „Szlak nadchodzącego lata” – zaplanowano na 4 czerwca w Lesie Sobieskiego, a trzecią – „Szlak nadchodzącej jesieni” – na 17 września w Lesie Bielańskim.

– Leśna Triada Biegowa to propozycja dla wszystkich, którzy kochają sport oraz przyrodę albo po prostu lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Teraz chcemy otworzyć się na kolejne wyzwania i zaprezentować leśną stronę naszego miasta. Inicjatywa Lasów Miejskich i Aktywnej Warszawy to modelowy przykład korzyści, jakie może przynieść mieszkańcom współpraca miejskich jednostek – podkreśla Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Podczas każdego z trzech wydarzeń zorganizowane zostaną biegi na dystansach: 5 km dla młodzieży i dorosłych oraz 500 m i 1000 m dla dzieci. Poza tym odbędą się spacery nordic walking, warsztaty edukacyjne, zabawy i gry plenerowe dla rodzin z dziećmi.

Udział w Leśnej Triadzie Biegowej jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja udziału w systemie zapisów online, bądź w Biurze Zawodów, które będzie otwarte w dniu każdej z imprez przed jej rozpoczęciem.