Strona główna Komunikacja Zmiana rozkładu jazdy Kolei Mazowieckich

Zmiana rozkładu jazdy Kolei Mazowieckich

fot. materiały prasowe

Od 13 marca (niedziela) zmieni się rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Jest to związane m.in. z trwającą modernizacją stacji Warszawa Zachodnia, pracami na liniach Warszawa – Łowicz oraz Warszawa – Małkinia – Szulborze Wielkie, a także weekendowym zamknięciem jednego z torów linii średnicowej podmiejskiej. Ten rozkład jazdy będzie obowiązywać do 11 czerwca.

Od 19 do 20 marca zostanie zamknięty tor nr 3 podmiejskiej linii średnicowej. W związku z tym pociągi KM w kierunku wschodnim będą kursować przez linię średnicową dalekobieżną, przez stację Warszawa Gdańska, lub w skróconej relacji do/z Warszawy Głównej, Wschodniej lub Zachodniej.

Szczegółowe zmiany dla poszczególnych linii:

R1 Warszawa – Skierniewice

Rozkład jazdy będzie zbliżony do obecnego. W dniach 2 i 3 kwietnia, ze względu na budowę wiaduktu drogowego, ruch na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków, będzie się odbywał po jednym czynnym torze.

R3 Warszawa – Łowicz Główny

Na linii, oprócz prac w stacji Łowicz Główny oraz na szlaku Sochaczew – Bednary, rozpocznie się także modernizacja stacji Ożarów Mazowiecki oraz wymiana urządzeń sterowania ruchem kolejowym w stacji Sochaczew. Spowoduje to bardzo duże utrudnienia w prowadzeniu ruchu pociągów, a co za tym idzie, częste zmiany w rozkładzie jazdy. Ponadto w wybrane dni na odcinkach Łowicz Główny – Bednary – Sochaczew – Teresin Niepokalanów, będzie kursowała ZKA.

R6/R60 Warszawa – Szulborze Wielkie

Z uwagi na budowę tunelu drogowego w Zielonce, ruch pociągów w całym terminie obowiązywania tej korekty będzie odbywał się jednotorowo na odcinku Warszawa Wileńska – Zielonka. Część połączeń zostanie odwołana, pozostałe będą kursować według zmienionego rozkładu jazdy. W celu złagodzenia utrudnień zostaną uruchomione pociągi wahadłowe Warszawa Wileńska – Ząbki, oraz dodatkowe połączenia na linię średnicową.

Ponadto w dni robocze na odcinku Tłuszcz – Warszawa Wschodnia/Gdańska honorowane będą bilety KM w następujących pociągach IC:

• 10112/3 „ZAMENHOF” relacji Białystok – Warszawa Zachodnia

• 81102/3 „PODLASIAK” relacji Świnoujście – Suwałki (w dniach 21-25.03 pociąg kursuje przez stację Warszawa Gdańska).

R8 Warszawa – Radom Główny – Skarżysko Kamienna

Od 13 marca będzie funkcjonować nowy przystanek Warka Miasto. Z uwagi na prace związane z zabudową systemu sterowania ruchem kolejowym, w dniach 19 i 20 marca, 2 i 3 kwietnia oraz 9 i 10 kwietnia, ruch pociągów na odcinku Dobieszyn – Radom będzie prowadzony po jednym czynnym torze. Część pociągów skończy i rozpocznie bieg na stacji Dobieszyn, zmianie ulegnie także rozkład pozostałych. Ponadto pociągi 21610 oraz 12621/12559 w wybrane dni na odcinku Radom – Dobieszyn zostaną zastąpione przez ZKA.

R61 Tłuszcz – Ostrołęka

Na linii wystąpią utrudnienia w ruchu pociągów związane z pracami remontowymi: od 21 marca od godz. 8:00 do 24 marca do godz. 15:00 na odcinku Tłuszcz- Wyszków. W zamian za odwołane pociągi, zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

R81 Radom – Dęblin

Z uwagi na prace związane z naprawą infrastruktury kolejowej w wybranych terminach, ruch pociągów na odcinku Żytkowice – Garbatka Letnisko, Radom – Jedlnia Letnisko oraz Pionki – Jedlnia Letnisko będzie odbywał się po jednym czynnym torze, co spowoduje zmiany rozkładu jazdy w terminie organizacji zamknięciowej.