Strona główna Wydarzenia Warszawskie teatry dla Ukrainy

Warszawskie teatry dla Ukrainy

fot. Pixabay.com

Charytatywny koncert artystów scen warszawskich odbędzie się w sobotę w klubie garnizonowym w al. Niepodległości i online. Dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek z zostanie przekazany na pomoc dla Ukrainy. Inicjatorem wydarzenia jest Teatr Żydowski.

Większość warszawskich teatrów zapowiedziało udział w charytatywnym koncercie „Warszawskie teatry dla Ukrainy”, który odbędzie się 5 marca o godz. 20 na scenie Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa przy al. Niepodległości 141a oraz on-line. Cały dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH) na pomoc dla Ukrainy.

W koncercie udział wezmą artyści warszawskich scen: Teatru 6. Piętro, Teatru Ateneum, Teatru Baj, Teatru Capitol, Teatru Dramatycznego, Teatru Lalek Guliwer, Teatru IMKA, Teatru Kamienica, Teatru Kwadrat, Teatru Lalka, Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury, Teatru Narodowego w Warszawie, Nowego Teatru, OCH-TEATRU, Teatru Ochoty, Teatru Polonia, Teatru Polskiego w Warszawie, Teatru Powszechnego, Teatru Rampa, Teatru Muzycznego ROMA, Teatru Syrena, Teatru Studio, TR Warszawa, Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Teatru Współczesnego w Warszawie i Teatru Żydowskiego.

Można już kupić bilety cegiełki – online za pośrednictwem strony Teatru Żydowskiego, który podjął się koordynacji działań i organizacji tego koncertu. Można je również kupić w kasie teatru przy ul. Senatorskiej 35 oraz w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa.

Dla wszystkich, którzy nie będą mogli dołączyć na widowni tego dnia, koncert będzie transmitowany na FB Teatru Żydowskiego. W trakcie transmisji będzie można wesprzeć zbiórkę na rzecz organizowaną w ramach wydarzenia. Organizatorzy mają głęboką nadzieję, że w ten sposób uda się zebrać jak największą ilość środków dla Ukrainy.