Strona główna Komunikacja Rowery Veturilo wracają na ulice

Rowery Veturilo wracają na ulice

fot. Warszawski Serwis Prasowy

Dziś startuje nowy sezon Veturilo. Z budżetu miasta finansowanych jest 316 stacji, w tym 10 z rowerami o wspomaganiu elektrycznym i sześć z małymi rowerkami dziecięcymi.

33 stacje finansowane są przez prywatnych partnerów projektu, takich jak parki biurowe czy centra handlowe. Łącznie do dyspozycji będą dokładnie 4934 rowery różnych typów, z czego przeważającą większość (4785) stanowią standardowe rowery miejskie.

Zasady korzystania z Veturilo pozostają bez zmian, tak samo jak i taryfa. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest darmowe, a za pierwszą godzinę płaci się symboliczną złotówkę.

Wszystkie informacje organizacyjne dostępne są na oficjalnej stronie veturilo.waw.pl, na której można też założyć konto w systemie. Zarówno ta strona, jak i aplikacja mobilna stanowiąca wygodną formę wypożyczania rowerów, dostępne są w sześciu językach, w tym również po ukraińsku.

Jak podkreślają urzędnicy, przez zimę kilka tysięcy rowerów przeszło intensywny przegląd techniczny pod nadzorem pracowników stołecznego Zarządu Dróg Miejskich.