Strona główna Komunikacja Metro podłącza nowe stacje

Metro podłącza nowe stacje

fot. materiały prasowe

Zanim nowe odcinki linii M2 zostaną uruchomione, systemy alarmowe muszą zostać podłączone do Centralnej Dyspozytorni Metra Warszawskiego.

Jednym z ostatnich etapów tej modernizacji jest przygotowanie urządzeń, dzięki którym sygnał alarmowy z nowych stacji dotrze do straży pożarnej.Zakończenie budowy 5 stacji metra na odcinku zachodnim i północno-wschodnim planowane jest na wakacje. Jednak zanim wjadą tam pociągi z pasażerami konieczna jest modernizacja Centralnej Dyspozytorni, by miała łączność z nowymi stacjami.

Ostatnio w ramach tych prac na Stacji Techniczno-Postojowej Kabaty podłączone zostały urządzenia transmisji alarmu pożarowego. Firma Gulermak wraz z podwykonawcami zainstalowała w serwerowni certyfikowane centralki transmisji alarmów.

To urządzenia dedykowane nowym stacjom metra. W razie wystąpienia na nich alarmu pożarowego, centralki automatycznie przesyłają sygnał z Centralnej Dyspozytorni do anten zamontowanych na dachu budynku na Kabatach. Dalej alarm trafia wprost do Alarmowego Centrum Odbiorczego odpowiedniej komendy Państwowej Straży Pożarnej

Instalacja tych urządzeń to jeden z ostatnich etapów modernizacji Centralnej Dyspozytorni pod kątem połączenia systemów z odcinkami M2 na Bródnie i Bemowie. Gdy wszystko będzie już gotowe, na ekranach dyspozytorów aktywują się informacje o sytuacji na nowych stacjach i w tunelach.