Strona główna Aktualności 8 nowych karetek dla warszawskiego Meditransu

8 nowych karetek dla warszawskiego Meditransu

fot. materiały prasowe

Do warszawskiego Meditransu trafiło 8 nowoczesnych karetek za łączną kwotę blisko 5 mln zł.

Warszawska stacja pogotowia ratunkowego otrzymała dwa ambulanse typu B marki Mercedes Sprinter z wyposażeniem, pięć ambulansów typu B firmy Volkswagen Crafter wraz z noszami i lawetą samozaładowczą oraz wyposażony, specjalistyczny ambulans bariatryczny typu C firmy Volkswagen Crafter do przewożenia pacjentów z podwyższoną wagą.

Jak zauważa członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, to pierwszy tego typu ambulans w stołecznym pogotowiu. – Ratowanie życia i zdrowia ludzi wymaga coraz nowocześniejszego sprzętu. Przekazane pojazdy to małe szpitale na kołach. Szczególnie karetka bariatryczna, która może pomóc osobom ze znaczną nadwagą, niekiedy ratując ludzkie życie. Ten ambulans to najnowszy i najlepiej wyposażony tego typu pojazd przeznaczony dla specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego, który od teraz będzie na wyposażeniu oddziału Meditransu w Śródmieściu – mówi.

Karetki będą obsługiwać warszawskie i okołowarszawskie oddziały Meditransu w Śródmieściu, na Bielanach, Ochocie, w Otrębusach, Mrokowie i Radzyminie.