Strona główna Kultura Muzeum poszukuje zdjęć Warszawy z lat 90.

Muzeum poszukuje zdjęć Warszawy z lat 90.

fot. materiały prasowe

Muzeum Warszawy prowadzi zbiórkę amatorskich zdjęć z lat 90. XX wieku. Jesienią zostaną pokazane na wystawie fotografii stolicy ostatniej dekady minionego stulecia.

Muzeum Warszawy wraz ze Stowarzyszeniem Masław oraz inicjatywą „Tu było, tu stało” przygotowuje ekspozycję zdjęć, albumów, pocztówek czy slajdów. Wybrane eksponaty zostaną pokazane na jesiennej wystawie o Warszawie i fotografii ostatniej dekady XX wieku.

Wystawa, której otwarcie planowane jest na październik 2022 roku, opowiadać będzie o tym, co działo się w fotografii i w Warszawie w latach 90. Oprócz spojrzenia zawodowych fotografów i fotografek muzeum pokaże fotografię amatorską, która w tym czasie przeżywała swoją transformację. Udostępnione zdjęcia i pocztówki mogą też trafić do kolekcji Muzeum Warszawy i do Społecznego Archiwum Warszawy.

Muzeum czeka na wszelkie ujęcia miasta wykonane przez mieszkańców i tych, którzy w Warszawie byli tylko przejazdem. Poszukiwane są zdjęcia widoków ulic, placów, witryn sklepowych, osiedli; dzielnic śródmiejskich i obrzeży miasta, a także okazjonalne portrety rodzinne w plenerze czy amatorskie sesje ślubne. Mile widziane takie tematy jak Cricoland, Jarmark Europa, manifestacje i burzenie pomników, poszukiwane są także fotografie z kartonową postacią Lecha Wałęsy, która na początku lat 90. stała na Rynku Starego Miasta!

Szczegółowe informacje na temat akcji i terminów zbiórki (trwa do 10 marca) na stronie Muzeum Warszawy.