Strona główna Kultura Filharmonia Narodowa odwołuje koncerty

Filharmonia Narodowa odwołuje koncerty

fot. Warszawski Serwis Prasowy

W związku ze zmieniającą się dynamicznie sytuacją pandemiczną w kraju i na świecie część koncertów i innych działań została zmodyfikowana bądź odwołana – informuje Filharmonia Narodowa.

Koncerty 4/5 lutego 2022

Uległ zmianie program koncertów, w miejsce Fourteen Points. Woodrow Wilson Overture Pawła Szymańskiego zabrzmi Mała suita Witolda Lutosławskiego. Filharmonia zrezygnowała z zaplanowanego wykonania utworu Pawła Szymańskiego z powodu rosnących ograniczeń obsadowych, wynikających z pandemii COVID-19. „Partytura Uwertury wymaga licznie obsadzonej sekcji smyczkowej, co przekracza nasze obecne możliwości. Aby usatysfakcjonować naszych Melomanów, pracujemy intensywnie nad znalezieniem alternatywnego terminu prezentacji utworu Pawła Szymańskiego w kolejnym sezonie” – tłumaczą pracownicy FN.

Koncert 13 marca 2022

Recital Arcadi Volodosa został przesunięty z 13 marca na 31 marca (czwartek, godz. 19.00) 2022. Bilety zachowują ważność. Bilety można również zwrócić – serwis bilety24 skontaktuje się z kupującymi, bilety zakupione w kasach FN można zwrócić na miejscu.

Koncert 16 marca 2022

Przyjazd Orkiestry Filharmonii w Sankt Petersburgu pod batutą Jurija Tiemirkanowa został odwołany. Restrykcje pandemiczne spowodowały ograniczenia w podróżowaniu po Europie dla obywateli Federacji Rosyjskiej. Efektem stało się odwołanie europejskiego tournée Orkiestry Filharmonii w Sankt Petersburgu, a co za tym idzie – także występu tego zespołu w Warszawie. Bilety podlegają zwrotom.

Z muzyką o muzyce

W lutym wszystkie piątkowe wykłady wprowadzające przed koncertami symfonicznymi zostały zawieszone. Obecnie ustalane są możliwości przeprowadzania spotkań z wykładowcami w formie on-line. Szczegóły wkrótce na stronie filharmonia.pl