Strona główna Aktualności W styczniu ruszą szczepienia w Szpitalu Południowym

W styczniu ruszą szczepienia w Szpitalu Południowym

fot. materiały prasowe

Ważna informacja dla tych, którzy zapisali się lub w najbliższym czasie planują zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19 w przychodni przyszpitalnej w Szpitalu Południowym. 

Szczepienia rozpoczną się 25 stycznia. Adres punktu szczepień to ul. rtm. Witolda Pileckiego 99.

– Choć budowa Szpitala Południowego nie zakończyła się, zapewnimy pacjentom bezpieczeństwo w czasie prowadzonych w przychodni przyszpitalnej szczepień, które będą realizowane zgodnie z przyjętymi procedurami i przepisami. Dołożymy wszelkich starań, aby szczepienia były realizowane sprawnie i w komfortowych dla naszych pacjentów warunkach. Należy przyjąć, że 25 stycznia br. przyjmiemy pierwszego pacjenta – mówi dr n. med. Ewa Więckowska, prezes zarządu Szpital Solec Sp. o.o.

Szczepienia będą realizowane w specjalnie przygotowanym punkcie szczepień, zlokalizowanym w budynku A, od strony ulicy Pileckiego. Wejście dla pacjentów zostanie czytelnie oznaczone.

Trwa rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia.

Aby zapisać się na szczepienie, należy odwiedzić stronę internetową. Na niej zainteresowani znajdą odpowiedzi na wszystkie pytania. Przed szczepieniem każdy pacjent powinien zapoznać się z „Kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19”.