Strona główna Aktualności Teatr Ochoty po jubileuszu

Teatr Ochoty po jubileuszu

fot. Warszawski Serwis Prasowy

Rok 2020 minął w Teatrze Ochoty pod znakiem jubileuszu 50-lecia. W ramach jubileuszowych obchodów teatr zyskał nową nazwę, która od tej pory brzmi: Teatr Ochoty im. Haliny i Jana Machulskich. 

Na fasadzie budynku powstał okolicznościowy mural autorstwa debiutującego kolektywu SZTAMA Sylwia Gola, Mateusz Bieniusa, z wizerunkami patronów teatru. Młodzież z Ogniska Teatralnego Teatru Ochoty i Ogniska „U Machulskich” pod artystycznym okiem Wojciecha Farugi stworzyła eksperymentalny spektakl „1970” bawiący się klimatem, wydarzeniami i postaciami z przełomu lat 60. i 70.”

Dzięki powołaniu Nagrody im. Haliny Machulskiej udało się skierować światło na znaczenie pracy pedagogicznej Aleksandry Barczyk, Doroty Kowalkowskiej i Grażyny Wydrowskiej. Jubileuszowy program zakończyła premiera spektaklu „Z życia roślin” w reżyserii Igora Gorzkowskiego z udziałem artystów młodego pokolenia. Większość tych wydarzeń, ze względu na stan pandemii, odbyła się za pośrednictwem transmisji online lub w kameralnym gronie odbiorców. Relacje fotograficzne oraz materiały wideo poświęcone jubileuszowym obchodom są dostępne na stronie 50lat.teatrochoty.pl

Po zniesieniu ograniczeń związanych z pandemią Covid-19, planowane jest jeszcze jedno, dodatkowe wydarzenie związane z jubileuszem.

– Wierzymy, że w 2021 roku uda nam się zorganizować symboliczne spotkanie dla społeczności twórców, współpracowników i widzów zaangażowanych w 50-letnią historię Teatru Ochoty – zapowiada Joanna Nawrocka, dyrektorka teatru.