Strona główna Komunikacja Radni Woli chcą przebudowy dojazdu do Obozowej

Radni Woli chcą przebudowy dojazdu do Obozowej

fot. Urząd Dzielnicy Wola

Wolscy samorządowcy walczą o wygodny zjazd z obwodnicy dla mieszkańców okolic ul. Obozowej. „W związku z rozbudową tych okolic dzisiejsze rozwiązanie nie jest bezpieczne, ani wydolne” – twierdzą. 

Aby dojechać z trasy S8 do ul. Obozowej, najwygodniej jest z obwodnicy zjechać na Prymasa Tysiąclecia, a później skręcić w Czorsztyńską i z Magistrackiej w Obozową. – Po wschodniej stronie torów kolejowych powstaje bardzo wiele nowych bloków, a dla ich mieszkańców jest to najkrótsza droga z obwodnicy do domu – mówi Urszula Kęcik-Staniszewska, radna Woli.

Skręt z obwodnicy wymaga jednak przebudowy, ponieważ ul. Czorsztyńska stała się dojazdem do nowych osiedli. Brak wydzielonego pasa do skrętu powoduje wiele niebezpiecznych sytuacji.

– Zwróciliśmy się o realizację dwóch rozwiązań. Tymczasowego, zakładającego lepsze oznaczenie tego miejsca i docelowego w postaci budowy wydzielonego pasa do skrętu w Czorsztyńską – informuje Adam Matusik, przewodniczący Komisji Ładu Przestrzennego.

W przyjętej na początku roku uchwale wolska Komisja Ładu Przestrzennego i Nieruchomości zwróciła się o zabezpieczenie środków na ten cel oraz wskazała Zarząd Dróg Miejskich jako jednostkę odpowiedzialną za realizację tego zadania.