Strona główna Aktualności Pierwsze rośliny nasadzone na Saskiej

Pierwsze rośliny nasadzone na Saskiej

fot. Zarząd Dróg Miejskich

Remont ul. Saskiej dobiega końca. Ostatni etap to nasadzenia roślin, które dodadzą ulicy estetyki. Wśród „zielonych” ozdób znajdzie się kilka gatunków krzewów i bylin. Posadzonych zostanie także 18 drzew.

Na odnawianym fragmencie ul. Saskiej w kilku miejscach można już podziwiać nasadzone rośliny. To m.in. pęcherznica kalinolistna, berberys Thunberga i ligustr pospolity. Sadzone są także byliny, m.in. liliowce. W sumie niską zieleń stanowić będzie blisko 8 tys. roślin. Dołączy do nich 18 nowych drzew: będą to jesiony amerykańskie o wysokości co najmniej 4 metrów.

„Miejsce na nową zieleń zostało uwzględnione w projekcie remontu chodnika. Oznacza to, że betonu nie spotkamy już tam, gdzie było go za dużo – w narożnikach skrzyżowań czy przy wjazdach na posesje. Miejsca, w których bez strat dla komfortu pieszych nowe trawniki zastępują kostkę brukową, zidentyfikowaliśmy wspólnie z lokalną społecznością. Zmiany powinny być szczególnie zauważalne po zachodniej stronie ulicy, która przed remontem była uboga w zieleń” – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Zieleń, choć bardzo ważna z punktu widzenia estetyki ulicy, stanowi dopełnienie remontu. Największe roboty wiązały się z jezdnią. Wymieniona została nawierzchnia wraz z podbudową i krawężnikami – dzięki temu zniknęły wszelkie nierówności. Wciąż trwa układanie nowych płyt chodnikowych po obu stronach ulicy, a w znacznym zakresie odnowione zostały zjazdy bramowe i nawierzchnie miejsc parkingowych.