Strona główna Aktualności Wolski urząd pomaga przedsiębiorcom

Wolski urząd pomaga przedsiębiorcom

fot. materiały prasowe

W ramach walki ze skutkami pandemii koronawirusa, przedsiębiorcy wynajmujący miejskie lokale mogą liczyć na obniżki czynszów.Na Woli do tej pory zaakceptowano blisko 600 wniosków. 

Najemcom miejskich lokali przysługują obniżki czynszu, które oblicza się według wysokości spadku obrotów.

– W momencie, kiedy normalne funkcjonowanie interesu nie jest możliwe z przyczyn niezależnych od przedsiębiorcy, oczywiste dla nas jest, że powinien on otrzymać wsparcie, aby przetrwać ten trudny dla wszystkich okres – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Oprócz obniżki czynszów, zmniejszono też czasowo stawki za zajęcie pasa drogowego, które ułatwią przetrwanie ogródkom gastronomicznym, targowiskom czy pawilonom handlowym – dodaje.

Co ważne, wnioski dotyczące obniżek i zwolnień można składać cały czas, a szczegółowe informacje dotyczące procedury oraz odpowiednie druki są dostępne na stronie www.zgnwola.waw.pl. – Od połowy marca wpłynęło blisko 600 wniosków, które zostały już rozpatrzone pozytywnie – mówi Strzałkowski. – To realne wsparcie, w sumie od września co miesiąc w kieszeniach drobnych wolskich przedsiębiorców zostaje ponad 88 tysięcy złotych – podsumowuje Strzałkowski.

W dzielnicy trwa także akcja rozpoczęta przez wolski ratusz – „Kupuj na Woli”. Powstała baza obiektów, dzięki której w jednym miejscu można odnaleźć informację, gdzie w okolicy można zamówić jedzenie lub zrobić zakupy. Celem akcji jest wsparcie lokalnych restauratorów oferujących dania na wynos oraz sklepikarzy świadczących usługę dostawy do domu.