Strona główna Kultura Sukces akcji „Ursynoteka na wynos”

Sukces akcji „Ursynoteka na wynos”

fot. materiały prasowe

29 225 wypożyczonych książek, 1 566 filmów, 1 238 audiobooków oraz 299 czasopism – to podsumowanie akcji „Ursynoteka na wynos”, która rozpoczęła się 12 października. 

Książki można zamawiać przez Internet, odbierać na miejscu w pełnym reżimie sanitarnym, a oddawać w biblioboxach.

Na czym polega akcja? Czytelnicy rezerwują tytuły po zalogowaniu się do katalogu komputerowego. Takie zamówienie widzi w bazie bibliotecznej pracownik Ursynoteki. Po przygotowaniu zamówionej pozycji, system automatycznie powiadamia o przygotowanym zamówieniu. Wtedy czytelnik może przyjść do biblioteki i odebrać książki. Wzorem dla ursynowskich bibliotekarzy były restauracje, gdzie zamawiane są potrawy na wynos.

Akcja jest skierowana do wszystkich użytkowników biblioteki, posiadających aktywne konto biblioteczne. W ramach akcji „Ursynoteka na wynos” biblioteka oferuje dostęp do całego księgozbioru: literatura piękna, popularnonaukowa, literatura dziecięca, audiobooki oraz filmy. Godziny „wydawania” zamówionych pozycji dostosowano do potrzeb użytkowników, dlatego też są to godziny popołudniowe: 15-18, a w środy 12-15. Zwrot książek jest możliwy przez całą dobę, za pośrednictwem znajdujących się przed placówkami biblioboxów.