Strona główna Aktualności Ruszyły konsultacje planu Odolan

Ruszyły konsultacje planu Odolan

fot. materiały prasowe

Pod koniec listopada wyłożony do publicznego wglądu został nowy plan zagospodarowania przestrzennego obszaru Odolan. Jutro (8 grudnia) odbędzie się spotkanie on-line, w trakcie którego mieszkańcy będą mogli zgłosić swoje uwagi i zadać pytania. 

Trwają prace nad ostatecznym kształtem planu miejscowego dla Odolan, obejmującego teren o powierzchni ok. 330 ha. To dokument, który określa, w jaki sposób mogą być m.in. budowane i przebudowywane budynki, ulice, place, tworzona sieć infrastruktury, czy jak mogą zostać urządzone tereny zieleni.

–Odolany, a szczególnie ich północna część, rozwijają się niezwykle dynamicznie. Z kolei tereny na południu należą w większości do PKP, dlatego miejscy planiści musieli zaproponować projekt będący wypadkową oczekiwań i faktycznych możliwości – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Teraz nadszedł czas, żeby to wszystko przeanalizować i przedyskutować – dodaje.

Na to, jak ostatecznie będzie wyglądał plan zagospodarowania przestrzennego dla Odolan, wpływ będą mieli również mieszkańcy, którzy do 31 grudnia mogą zgłaszać do niego swoje uwagi w ramach konsultacji społecznych. Z projektem można zapoznać na stroniehttps://bit.ly/36l3p5Q, w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego, Marszałkowska 77/79, pon.-pt., w godz. 8:00-16:00, na wystawie plenerowej przy skrzyżowaniu ulic Jana Kazimierza i Sowińskiego oraz w prezentacji on-line https://bit.ly/3mjx3Ou.

Pytania dotyczące planu można zadać telefonicznie w środę 9 grudnia w godzinach 10:00-13:00 pod numerem 22 325 81 08, a także w trakcie dyskusji on-line we wtorek 8 grudnia o godz. 17:00 na YouTubiehttps://bit.ly/2HX50pgoraz platformie ZOOM. Aby uzyskać dostęp należy napisać wiadomość na adres dialogwplanowaniu@um.warszawa.pl– instrukcja zostanie wysłana w e-mailu zwrotnym.