Strona główna Aktualności Rekordowy alert dla zwierząt

Rekordowy alert dla zwierząt

fot. Urząd Dzielnicy Ursynów

Zakończyła się dziesiąta edycja akcji „Alert dla zwierząt”, czyli ursynowskiej zbiórki darów dla bezdomnych zwierząt przebywających w schroniskach i przytuliskach. 

Dzięki ofiarności mieszkańców zebrano rekordową w historii akcji ilość darów – ponad 5 ton. Zebrane dary przekazaliśmy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie oraz Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt, prowadzonego przez Lasy Miejskie.

– Zasięg tegorocznej edycji akcji rozszerzyliśmy także o zbiórkę na rzecz Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt, który niesie pomoc dzikim zwierzętom chorym, osieroconym lub wymagającym tymczasowej opieki. Cieszę się, że dzięki ofiarności i zaangażowaniu ursynowian dary trafią do potrzebujących zwierząt – mówi wiceburmistrz Ursynowa Bartosz Dominiak.

W tym roku do akcji po raz pierwszy przyłączyło się Centrum Ursynów. – Czujemy się częścią dzielnicy. Jest dla nas bardzo ważne, by angażować lokalną społeczność w tak wyjątkowym i trudnym czasie. Cieszymy się nawiązując współpracę z Urzędem Dzielnicy Ursynów, ze schroniskiem w Celestynowie oraz Ośrodkiem Rehabilitacji Zwierząt. Wiemy, że pomoc się przyda i trafiła do właściwych organizacji – dodaje Piotr Brzozowicz z Centrum Ursynów.

W tym roku zebranych zostało 5 271 kg pomocy rzeczowej – żywności dla zwierząt (karmy dla psów i kotów), akcesoriów do pielęgnacji, higieny, opieki i zabawy. Zebrano m.in. ponad 100 misek, około 40 akcesoriów dla psów (smycze, kagańce, obroże), ponad 100 podkładów higienicznych, ponad 20 litrów detergentów oraz ponad 50 kocy i ręczników. Do zwierząt trafi także 172 kg pokarmu dla jeży i gryzoni (orzechów, żołędzi, kasztanów) oraz 985 kolb kukurydzy.

Dar zostały w środę (25 listopada) oraz w czwartek (26 listopada) przekazane do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie oraz Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt, prowadzonego przez Lasy Miejskie.