Strona główna Aktualności Muranów w sobotę będzie świętował

Muranów w sobotę będzie świętował

fot. materiały prasowe

Pokazy starych zdjęć Muranowa, spacery po osiedlu, warsztaty woskowijek i podwórkowy salon gier to tylko niektóre atrakcje Święta Muranowa, które obchodzić będziemy 19 września (sobota).

Ci, którzy w sobotę w godz. 11-15 znajdą się na Muranowie, będą mogli wybierać spośród ofert 14 instytucji mieszczących się na tym osiedlu. W programie znalazły się gry, zabawy i animacje dla dzieci, spacery dla trochę starszych, ale także ciekawe pokazy, jak np. druku 3D.

– Święto Muranowa to projekt organizowany od kilku lat, łączący wiele wcześniejszych wydarzeń w jedno duże, wrześniowe – mówi Marek Ślusarz z fundacji „Jeden Muranów”. – Wspólnie z Partnerstwem dla Muranowa, zrzeszającym instytucje i firmy z naszego osiedla, postanowiliśmy rozszerzyć jego formułę.

W tym roku Święto Muranowa mimo ograniczeń organizowane jest z dużym rozmachem. Wydarzenia odbywać się będą jednocześnie w 14 punktach. W każdym z nich będzie można otrzymać specjalną naklejkę. Ci, którzy zbiorą ich najwięcej, otrzymają upominki.

Specjalne propozycje na ten dzień przygotowali:

1. CAM Nowolipie. Nowolipie 25B. W naszym ogrodzie – spotkanie w Ogrodzie Społecznościowym CAM Nowolipie. Godz. 11.00-14.00, oprowadzanie z przewodnikiem po Ogrodzie Krasińskich. Godz. 11.00-12.30. Spotkanie przy bramie głównej ul. Stare Nalewki (dawna ul. Powstańców Getta).

2. Klubokawiarnia Jaś @ Małgosia Warsztaty woskowijek. Mimo, że nazwa brzmi egotycznie – woskowijki są nam bliskie, ekologiczne i ekonomiczne w użyciu. Stosuje się je do pakowania produktów spożywczych, są wielorazowego użycia, a ich konserwacja polega na przemyciu letnią wodą z dodatkiem mydła. Start warsztatów o godzinach 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00

3. Fundacja Jeden Muranów Miła 22 Gry, zabawy, animacje dla dzieci i dorosłych

4. Kino Muranów, Darmowy pokaz filmu francuskiego „Poznajmy się jeszcze raz”

Godz. 11:15, Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odbioru darmowych wejściówek w kasie

5. Międzypokoleniowa Klubokawiarnia i Wolskie Centrum Kultury ul. Anielewicza 3/5

Druk toreb bawełnianych i inne atrakcje.

6. Młodzieżowy Dom Kultury „Muranów” im. C. K. Norwida zaprasza do zabaw na świeżym powietrzu, do działań plastycznych i ruchowych.

7. Ognisko „Muranów” z Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa” Dzielna 17A/15

Podwórkowy Salon Gier, a w nim: – Droga Strachu”- mega gra planszowa XXL. – „Mega Connect”- wersja XXL gry 4 w rzędzie, – „Mega Jenga”- wersja XXL, – Mega bierki, – Kręgle, – „Koło Komunikacji”

– „Koło Współpracy”, „Marker Współpracy”, „Kładka zaufania” , Bańki , Wszystkie zabawy będą odbywać się równolegle- wg potrzeb uczestników Święta,

8. Muzeum POLIN: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza muranowian i muranowianki na wystawę „Tu Muranów” mieszkańców i bywalców. Wstęp na wystawę tego dnia w specjalnej, ulgowej cenie 15 zł.

9. Wspólnota Smocza 24 Spotkajmy się na podwórku Smocza 24! Obejrzymy na dużym ekranie stare zdjęcia z Muranowa, a dzieci wezmą udział w zawodach w konkurencjach: tor przeszkód, kręgle, rzut do celu.

10. Cafe Po Woli (Spółdzielnia socjalna Wola)– Smocza 3. Wystawa międzypokoleniowa 16.00-19.00

11. Stacja Muranów –

Spacer Osiedle pomnik. Architektoniczna utopia. Prowadząca: Beata Chomątowska. start: godz. 11:00 (Stacja Muranów). Czas: 1,5 godziny.

Muralów. Spacer szlakiem muranowskich murali. Prowadzący: Łukasz Prokop. start: września godz. 13:00, czas: 1,5 godziny.

12. Sygnis New Technologies SHOWROOM TECHNOLOGICZNY al. Solidarności 78 – uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć na własne oczy, jak wygląda proces druku 3D. Każdy będzie mógł poczuć się jak zwycięzca, trzymając w dłoni kultową statuetkę Voice of Poland – jedną z wielu realizacji firmy. Cieszyć się wspomnieniami ze Święta Muranowa pomogą gadżety, które otrzymają goście lokalu podczas wizyty.

13. 4Elements –  memory dla najmłodszych, quiz z wiedzy o pływaniu dla starszych, z możliwością wygrania vouchera na miesiąc pływania.

Szczegóły na #PrzepisnaMuranów.